קובי טל הופך דמיון למציאות בתערוכת אות העיצוב

קובי טל- מומחה בינלאומי לתכנון נוף לפרויקטים יוקרתיים, ישתתף בתערוכת אות העיצוב ויציג מבחר פרויקטים יוקרתיים שתכנן בארץ ובחול. הפרויקטים שיוצגו כוללים ברכות ביולוגיות, גני בוסתן ופרחי בר, גן אירועים וגן עצום וקסום המשתרע על פני 40 דונם, הנמצא בין מדבר פראי ובין אופק של ים כחול במזרח אירופה. קובי טל משלב בתכנונו ידע וניסיון רבים, מתכנן מתוך תפיסה בה תפקידו של הגן הוא לשמש כמקום הרגעות לשעות הפנאי כמו גם להוות שטח פונקציונאלי עבור המשתמשים. התכנון דורש חשיבה מדויקת ומעמיקה, מקיפה ומקורית כיצירת אמנות המשלבת בתוכה התייחסות לאלמנטים אסתטיים המורכבת מצבעים, אורות וריחות אשר שילוב הרמוני ביניהם יוצר חוויה מענגת.

 להלן פירוט של חלק מהפרוייקטים שיוצגו בתערוכה:

 גן חלומות פרטי-מזרח אירופה

הגן, המשתרע על פני שטח של 40 דונם, הינו מעשה אמנות המקיים אינטראקציה מרתקת עם אקלים, טופוגרפיה, סביבה טבעית וסביבה חברתית שהורכב מאלפי פרטים קטנים, אשר ביחד מרכיבים את מראה קסום ועצמתי. התכנון כולל:מסלולי מיני- גולף, מעגן יאכטות, אגמים, גשרים, מפלים, צמחייה מגוונת, ברכות שחייה ועוד.

 ברכות ביולוגיות

 בשנים האחרונות עם העלייה במודעות לאיכות הסביבה ובמגמה לחזרה לטבע, החלה התעניינות בבריכות שחייה ביולוגיות ושימושבהן כתחליף לבריכות שחייה קונבנציונאליות. בריכת שחייה ביולוגית הינה מערכת אקולוגית הזהה לזו הקיימת במקורות מים מתוקים בטבע, ומכילה צמחים ויצורים חיים שונים ומגוונים, אשר לכולם חלק ביצירתה ובתפקודה. פרויקטים של קובי טל המשלבים בתוכם .ברכות ביולוגיות כחלק מדרך חיים ירוקה ניתן למצוא ביישובים בהרי ירושלים ובחול.

 גני בוסתן ופרחי בר

 מה יותר ישראלי מלשבת בגן עם ניחוחות קדומים של ארץ ישראל – זית, תמר, גפן, רימון, תאנה, שיחים ופרחי בר אשר יחד יוצרים את החוויה המענגת של הגן הישראלי. יצירת גן ארץ ישראלי יכולה להיות בכל שטח נתון של גן קטן עד גדול. ביישובים סביון וגני יהודה תכנן קובי טל פרויקטים פרטיים של גני בוסתן ופרחי בר ארץ ישראליים בשטחים של 5 עד 10 דונמים.

 גן אירועים

 חידוש ותכנון מחדש של שטחי הגן במרכז האירועים “קאלה” בחיפה בעלות של כ- 2 מיליון ₪ בשטח כולל של 3 דונמים. תכנון הגנים על ידי קובי טל כולל שטחי ריצוף שחלקם אף יוצג בתערוכה, אזור קבלת פנים, אזורי הסעדה, תאורה, צמחייה, העתקות עצים, פינות ישיבה, בית קפה וריהוט גן. תערוכת אות העיצוב בשיתוף המגזין הבינלאומי DOMUS הינה תערוכה שנתית המציגה את הישגי האדריכלות והעיצוב בישראל. בתערוכה מציגים כ- 85 אדריכלים ומעצבים.

מיקום: ביתן 1, מרכז הירידים, גני התערוכה תל אביב